30. Listopad, 2019Aktualności Możliwość komentowania 1 NIEDZIELA ADWENTU – 1 GRUDNIA 2019 roku została wyłączona

       1 Niedziela Adwentu

                  1 grudnia 2019

 

            Rozpoczynamy Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przewodnikami adwentowymi są Maryja Niepokalana i św. Jan Chrzciciel. Po Mszy św. rannej poświęcimy wieniec

i świece adwentowe oraz szopkę dla dzieci.

Choć jest to pierwsza niedziela grudnia, comiesięczną Adorację Najświętszego sakramentu, z racji listu metropolity,  odprawimy w inną niedzielę miesiąca. Po rannej Mszy św. zmianka różańcowa.

 

          Wraz z Adwentem rozpoczynamy roraty, które odprawiać będziemy

o 17.00. Zapraszamy wszystkich na to adwentowe czuwanie z Maryją, szczególnie zapraszamy dzieci, które będą otrzymywać specjalne obrazki i losować nagrody.

 

Jutro – Wspomnienie Św. Rafała Chylińskiego, kapłana

 

            We wtorek – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana

 

            W środę – Św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary

 

            W piątek – Św. Mikołaja, patrona dobroczynności chrześcijańskiej   Pierwszy piątek stycznia. Chorych odwiedzimy od 9., spowiedź od 16.00

           W sobotę – Św. Ambrożego, patrona pszczelarzy.

                                                 

           W niedzielęUROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ Maryi PANNY

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi  na Wschodzie. Do puszek przy kościele zbierać będziemy ofiary na pomoc dla tych Kościołów. 

 W zakrystii można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki wigilijne. Dochód z rozprowadzanych opłatków przeznaczamy, jak co roku, na utrzymanie naszego pana kościelnego.

 

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o naszą świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Sietner, Gzyl, Michalik, Łopata, Czerny, Dobosz, Kopeć, Papciak i Tkaczyk.