28. Listopad, 2019Aktualności Możliwość komentowania 1 NIEDZIELA ADWENTU – 1 GRUDNIA 2019 ROKU została wyłączona

1 Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019

Rozpoczynamy Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przewodnikami adwentowymi są Maryja Niepokalana i św. Jan Chrzciciel. Po Mszy św. rannej poświęcimy wieniec

i świece adwentowe oraz szopkę dla dzieci.

Wraz z Adwentem rozpoczynamy roraty, które odprawiać będziemy

o 17.00. Zapraszamy wszystkich na to adwentowe czuwanie z Maryją, szczególnie zapraszamy dzieci, które będą otrzymywać specjalne obrazki i losować nagrody.

Jutro – Wspomnienie Św. Rafała Chylińskiego, kapłana

We wtorek – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana

W środę – Św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary

W piątek – Św. Mikołaja, patrona dobroczynności chrześcijańskiej

W sobotę – Św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Pierwszy piątek

stycznia. Chorych odwiedzimy od 9., spowiedź od 16.00

W niedzielęUROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ Maryi PANNY

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi  na Wschodzie. Do puszek przy kościele zbierać będziemy ofiary na pomoc dla tych Kościołów.

W zakrystii można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki wigilijne. Dochód z rozprowadzanych opłatków przeznaczamy, jak co roku, na utrzymanie naszego pana kościelnego.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o naszą

świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Sietner, Gzyl, Michalik, Łopata, Czerny, Dobosz, Kopeć, Papciak i Tkaczyk.