1. Grudzień, 2018Aktualności Możliwość komentowania 1 Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 roku została wyłączona

1 Niedziela Adwentu

2 grudnia 2018

Rozpoczynamy Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przewodnikami adwentowymi są Maryja Niepokalana i św. Jan Chrzciciel. Po Mszy św. rannej poświęcimy wieniec

i świece adwentowe oraz szopkę dla dzieci.

Wraz z Adwentem rozpoczynamy roraty, które odprawiać będziemy

o 17.00. Zapraszamy wszystkich na to adwentowe czuwanie z Maryją, szczególnie zapraszamy dzieci, które będą otrzymywać specjalne obrazki i losować nagrody.

Jutro – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

We wtorek – Św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary

W czwartek  – Św. Mikołaja, patrona dobroczynności chrześcijańskiej

W piątek – Św. Ambrożego, patrona pszczelarzy. Pierwszy piątek

stycznia. Chorych odwiedzimy od 14.30, spowiedź od 16.00

W sobotę – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W niedzielęDzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi

na Wschodzie. Do puszek przy kościele zbierać

będziemy ofiary na pomoc dla tych Kościołów.

W zakrystii można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki wigilijne. Dochód z rozprowadzanych opłatków przeznaczamy, jak co roku, na utrzymanie naszego pana kościelnego.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o naszą

świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Sietner, Gzyl, Michalik, Łopata, Czerny, Dobosz, Kopeć, Papciak i Tkaczyk.