7. Grudzień, 2019Aktualności Możliwość komentowania 2 NIEDZIELA ADWENTU – 8 GRUDNIA 2019 roku została wyłączona

2 Niedziela Adwentu

8 grudnia 2019

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Dzisiejszą, II Niedzielę Adwentu, przeżywamy w Kościele Polskim, jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Prześladowanemu na Wschodzie.

Z tej racji do puszek przy kaplicy zbieramy ofiary, które pomogą mu trwać przy katolickiej wierze i rozwijać się.

Po Mszach św. zaległa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek – Wspomnienie Św. papieża Damazego I

W czwartekNMP z Guadelupe

W piątek – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

W sobotę  – Św. Jana od Krzyża, kapłana  dr Kościoła

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia nie zapomnijmy o opłatkach wigilijnych oraz o świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W minionym tygodniu opuścili naszą Rodzinę Parafialną i przeszli do Domu Pana śp. Władysław Jedynak z ul. Smoleńskiego, za którego zamówiono 70 Mszy św.,

w tym 26 od ucz. pogrzebu i śp. Krystyna Suder z ul. Ważewskiego, za którą zamówiono 54 Mszy  św., w tym 14 od ucz. pogrzebu. Polecajmy ich dusze Panu Bogu w modlitwach.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w następnym powierzamy ją trosce rodzin: Niedośpiał, Sarga, Ogiela, Malada, Kamecki, Okruta, Piszczek, Pietrzyk, Piskorz

i Ogiela.

Parafialna spowiedź przedświąteczna

będzie w sobotę 22.12.2019 r.

od 14 do 18