27. Kwiecień, 2019Aktualności Możliwość komentowania 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA – 28 KWIETNIA 2019 ROKU została wyłączona

2 Niedziela Wielkanocna

czyli Miłosierdzia Bożego

28 kwietnia 2019

Dzisiejsza niedziela Bożego Miłosierdzia, kończy Oktawę Wielkanocy

i poświęcona jest czci Miłosierdzia Bożego.

W bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wielkie Uroczystości Odpustowe, natomiast my, jak zwykle, w pierwszą niedzielę modlimy się do Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich parafian o Miłosierdzie Boże: dla żywych o łaski na co dzień, a dla zmarłych o życie wieczne.

Dziś rozpoczyna się w Kościele 75 Tydzień Miłosierdzia

Jutro – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA, BASKUPA

I MĘCZENNIKA, głównego Patrona Polski.

We wtorek – O 18. Rozpoczęcie nabożeństw majowych. Odprawiać

je będziemy pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.

W piątek – UROCZYSTOŚĆ NM PANNY KRÓLOWEJ POLSKI,

głównej Patronki naszej Ojczyzny,  I piątek maja.

Chorych odwiedzimy od 17. , spowiedź od 18.

W sobotę  – Wspomnienie św. Floriana, męczennika

W tym tygodniu opuścił naszą Rodzinę Parafialną i przeszedł  do Domu Pana śp. Mieczysław Walczyk z ul. Zakarczmie, za którego zamówiono 16 Mszy św.,

w tym 9 od uczestników pogrzebu.  Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o naszą świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym tygodniu powierzamy ją trosce rodzin: Adamczyk, Sobesto, Pradel, Sikora, Sułowski, Kopciński, Nazim i Topór.