19. Sierpień, 2017Aktualności Możliwość komentowania 20 Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 roku została wyłączona

20 sierpnia 2017

Odpust Parafialny

Przeżywamy dziś Odpust Parafialny ku czci św. męczennika Maksymiliana Marii Kolbego, Patrona Parafii, dla parafii najważniejsze święto w roku.

Chcemy przede wszystkim podziękować Panu Bogu za wszelkie dary, których nam udziela za wstawiennictwem O. Maksymiliana.

Dziękuję Księdzu Adasiowi za odprawienie sumy Odpustowej i wygłoszenie wszystkich kazań w ciągu całej niedzieli, a także koncelebransom, przede wszystkim ks. Przemkowi.

Dziękuję kapłanom z sąsiednich parafii za przybycie i wspólną z nami modlitwę.

Dziękuję tym którzy przygotowali otoczenie świątyni w ostatnich tygodniach

i tym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.  Bóg zapłać rodzinom, które wysprzątały świątynię i pani Sylwii, która przyozdobiła ją kwiatami. Dziękuję tym, którzy nieśli światła, baldachim i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki, dzwoniącym podczas procesji, niosącym obrazy i figurki, służbie kościelnej, lektorom i ministrantom, oraz tym,  którzy przygotowali liturgię i Wam wszystkim, bez których nie byłoby tak pięknej uroczystości, za wasz liczny udział.

Składkę, jak zawsze z trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczamy na remont dachu

naszej świątyni.

JutroWspomnienie św. papieża Piusa X

We wtorek – Najświętszej Maryi Panny Królowej