17. Sierpień, 2019Aktualności Możliwość komentowania 20 NIEDZIELA ZWYKŁA(ODPUST PARAFIALNY) – 18,08.2019 r. została wyłączona

20 Niedziela Zwykła

                  18 sierpnia 2019

                         Odpust Parafialny

 

             Przeżywamy dziś Odpust Parafialny ku czci św. męczennika Maksymiliana Marii Kolbego, Patrona Parafii, dla parafii najważniejsze święto w roku.

           Chcemy przede wszystkim podziękować Panu Bogu za wszelkie dary, których nam udziela za pośrednictwem O. Maksymiliana.

            Dziękuję Ojcu Damianowi Płatkowi za odprawienie Sumy Odpustowej i wygłoszenie wszystkich kazań w ciągu niedzieli. Dziękuję kapłanom z sąsiednich parafii za przybycie i wspólną z nami modlitwę.

 

Dziękuję tym którzy przygotowali otoczenie świątyni, w tym Kubie

i Szymonowi Krzysztofiakom, którzy wykosili trawniki wokół Kościoła. Bóg zapłać rodzinom, które wysprzątały świątynię i umyły okna, a pani Sylwii podziękowania za przyozdobienie jej kwiatami. Dziękuję tym, którzy nieśli światła, baldachim i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki, dzwoniącym podczas procesji, niosącym obrazy i figurki, służbie kościelnej, lektorom i ministrantom, oraz tym,  którzy przygotowali liturgię i Wam wszystkim, bez których nie byłoby tak pięknej uroczystości, za wasz liczny udział, wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.

 

            We wtorekWspomnienie Św. Barnarda, opata

 

            W środę – Św. papieża Piusa X

 

            W czwartek – Najświętszej Maryi Panny Królowej

 

W sobotę – Święto św. Bartłomieja, Apostoła

 

        Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię w ubiegłym tygodniu i za złożoną ofiarę na jej utrzymanie, a w bieżącym tygodniu powierzamy ją opiece rodzin: Proficz i Kaczmarczyk.