2. Wrzesień, 2017Aktualności Możliwość komentowania 22 Niedziela Zwykła – 3 września 2017 roku została wyłączona

3 września 2017

Patronem dzisiejszej niedzieli jest św. papież Grzegorz Wielki. Dziś z racji pierwszej niedzieli września, po każdej Mszy św. comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po rannej zmianka różańcowa.

Do puszek przy kościele zbieramy ofiary na pomoc pokrzywdzonym na Pomorzu.

Jutro O 10. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

i katechetycznego.

W czwartek – Wspomnienie św. Melchiora Grodeckiego, męczennika

W piątekŚwięto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę – Wspomnienie Bł. Anieli Salawy, dziewicy

W niedzielę – XXV Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji Kalwarii

Zebrzydowskiej

Dziękujemy serdecznie p. Kickowi  za odnowienie Krzyża Misyjnego przy kościele. Była to żmudna i wymagająca praca,  przywracająca parafii piękny symbol wiary. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu opuścił naszą Rodzinę Parafialną i przeszedł do domu Pana śp. Józef Syrek z ul. Ważewskiego, za którego zamówiono 22 Msze św.,

w tym 8 od uczestników pogrzebu. Polecajmy jego duszę Panu Bogu w modlitwach.

Dziękujemy za troskę o naszą świątynię w ubiegłym tygodniu i złożoną ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym polecamy ją opiece rodzin: Kaczmarczyk, Jasieniak, Szklarz, Bożek, Bożek, Krzysztof i Cymborowicz.