Wielki Tydzień rozpoczęliśmy od obchodów uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.30 zostały poświęcone palmy. Po zakończeniu liturgii rozstrzygnięto konkurs w tegorocznej edycji rodzinnego konkursu palm. Spośród wielu palm wybrano trzy największe i ich twórcy zostali nagrodzeni pucharem pełnym opatkowickich słodyczy o dźwięcznej nazwie: „Maksymilianki".

Zarówno główna Msza św. jak i wieczorna Droga Krzyżowa zostały odprawione na parafialnych błoniach z racji wprowadzonych obostrzeń sanitarnych w związku z panującym stanem epidemii w naszym kraju. Po zakończeniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej został poświęcony nowy krzyż wykonany przez Pana Adama Syrka. Będzie on służył nie tylko podczas parafialnej drogi krzyżowej w każdą Niedzielę Palmową, ale również do dekoracji Grobu Pańskiego. Dziękujemy Panu Adamowi za wykonanie krzyża oraz Panu Maciejowi Papciakowi za wykonanie stojaka pod krzyż.