16. Grudzień, 2017Aktualności Możliwość komentowania 3 Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 roku została wyłączona

3 Niedziela Adwentu

17 grudnia 2017

Dzisiejsza niedziela ma w Kościele radosny charakter, podkreślony różowym kolorem szat liturgicznych. Radość płynie stąd, że minęła już połowa Adwentu, coraz bliżej Boże Narodzenie. Przez Adorację Najświętszego Sakramentu włączamy się w modlitwę naszej archidiecezji o życie chrześcijańskie rodzin naszej Ojczyzny.

DziśPodczas Mszy św. o 11.30 poświęcimy dzieciom

figurki Dzieciątka Jezus do szopek świątecznych

i całe szopki.

Przygotowując się do dobrego przeżycia świąt zachęcamy jeszcze raz do nabywania poświęconych opłatków wigilijnych i świec wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

W minionym tygodniu opuścił naszą Rodzinę Parafialną i przeszedł do Domu Pana śp. Józef Gros z ul. Taklińskiego, za którego zamówiono 71 Mszy św., w tym 19 od uczestniczących w jego pogrzebie. Polecajmy jego duszę Panu Bogu w modlitwach.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w następnym powierzamy ją trosce rodzin: Nowak, Kalicki, Filipowicz, Filipowicz, Orłowski, Gros i Byczek.