1. Grudzień, 2017Aktualności Możliwość komentowania I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 roku została wyłączona

1 Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017

Rozpoczynamy Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przewodnikami adwentowymi są Maryja Niepokalana i św. Jan Chrzciciel.

Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny.  Po Mszach św. święcimy dzisiaj opłatki na stół wigilijny. Siadając do wieczerzy wilijnej, łamiąc się poświęconym opłatkiem i składając sobie świąteczne życzenia odnowimy sobie wiarę w Jezusa Narodzonego.  Po Mszy św. rannej poświęcimy też  wieniec i świece adwentowe.

Wraz z Adwentem rozpoczynamy roraty, które odprawiać będziemy

o 17.00. Zapraszamy wszystkich na to adwentowe czuwanie z Maryją, szczególnie zapraszamy dzieci, które będą otrzymywać specjalne obrazki i losować nagrody.

Jutro – Wspomnienie św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary

W środę – Święto Św. Mikołaja, patrona dobroczynności

chrześcijańskiej

W czwartek  – Wspomnienie św. Ambrożego, patrona pszczelarzy

W niedzielę – Przybędą do naszej parafii siostry albertynki, które

przypomną postać swego założyciela św. Brata Alberta i zbierać będą ofiary na domy pomocy przez nich prowadzone.

W zakrystii można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i poświęcone opłatki wigilijne. Dochód z rozprowadzanych opłatków przeznaczamy, jak co roku, na utrzymanie naszego pana kościelnego.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o naszą

świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Sietner, Gzyl, Michalik, Łopata, Czerny, Dobosz, Kopeć, Papciak i Tkaczyk.