6. Lipiec, 2019Aktualności Możliwość komentowania 14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LIPCA 2019 ROKU została wyłączona

7 lipca 2019

Dziś pierwsza niedziela lipca. Po każdej Mszy św.Adoracja Najświętszego Sakramentu.Po rannej zmianka różańcowa.

Jutro – Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

W czwartek – Święto Św. Benedykta, opata, Patrona Europy

W piątek – Wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika

W sobotę – Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

W niedzielę – Św. Henryka, cesarza. W tym dniu modlitwom wszystkich

parafian poleca się ks. Proboszcz, w dniu swego patrona.

Składkę, jak zwykle z trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczymy na dalsze inwestycje parafialne.

W tym tygodniu opuściła naszą Rodzinę Parafialną i przeszła do Domu Pana śp. Barbara Wątor , za którą zamówiono 45 Mszy św., w tym 19 od uczestników pogrzebu. Pamiętajmy o niej w modlitwach.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Dudzik, Urban, Dudzik, Strączek i Wątor.

Czas urlopów i wakacji, to okres wypoczynku, który powinien być także przeznaczony na pogłębienie wiary i modlitwy. Mamy więcej czasu, możemy go też więcej na ten cel przeznaczyć. Odwiedzajmy miejsca święte i sanktuaria w pobliżu których się znajdziemy, pielgrzymujmy też z naszymi bliskimi i domownikami

do różnych znanych i mniej znanych miejsc kultu Maryi i świętych. Ojciec Święty, Jan Paweł II przypominał, że pielgrzymka jest obrazem życia i pielgrzymowania każdego z nas do domu Ojca Niebieskiego.