21. Grudzień, 2019Aktualności Możliwość komentowania 4 Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019 r. została wyłączona

4 Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019

Dziś ostatnia, 4 Niedziela  Adwentu. O 17. Koncert „Jesteś, który jesteś”

We wtorek   – Wigilia Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy św. wieczornej.

Możemy zabrać do domów siano na stół wigilijny

i Betlejemskie Światło Pokoju, które zapłonie na naszych stołach. Kościół zachęca nas do zachowania pięknych polskich zwyczajów wigilijnych i tradycyjnego postu.

Prosimy o właściwe przeżycie Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, kolędami,

w zgodzie rodzinnej. To najpiękniejszy wieczór w roku, wieczór pokoju

i radości, płynących z Narodzin Pana. Starajmy się, by takim był i w naszych rodzinach.

O północy odprawimy PASTERKĘ. Składkę z niej przeznaczamy corocznie na Fundusz SOS – ratowania życia i pomoc samotnym matkom.

Natomiast pół godziny wcześniej o 23.30 spotkamy się na wspólnym śpiewaniu kolęd i łamiąc się opłatkiem złożymy sobie wzajemnie życzenia świąteczne

Pozostało jeszcze trochę świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przypominamy też o opłatkach, które stanowią główny  obrzęd wigilijny.

W środę – BOŻE NARODZENIE.  Msze św. jak w każdą niedziele.

W czwartek – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika.

W piątek – Święto św. Jana Apostoła. Po Mszy św. poświęcenie wina.

W niedzielę – Święto św. Rodziny. Po Mszach św. błogosławimy

małżeństwa przeżywające Srebrny Jubileusz.

Dziękujemy rodzinom, które zadbały o naszą świątynię w minionym tygodniu i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, zaś w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Kozik, Lalik, Piekarski, Urbaniak, Piskorz, Szczyrbak, Gęgotek i Pawlak.

Składamy najlepsze życzenia dobrych, spokojnych i błogosławionych Świąt dla wszystkich parafian i miłych nam gości.