23. Grudzień, 2017Aktualności Możliwość komentowania 4 Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 roku została wyłączona

4 Niedziela Adwentu

24 grudnia 2017

Dziś ostatnia niedziela adwentu, Wigilia Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy św. wieczornej. Możemy zabrać do domów siano na stół wigilijny i Betlejemskie Światło Pokoju, które zapłonie na naszych stołach. Kościół zachęca nas do zachowania pięknych polskich zwyczajów wigilijnych i tradycyjnego postu. Prosimy

o właściwe przeżycie Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, kolędami, w zgodzie rodzinnej. To najpiękniejszy wieczór w roku, wieczór pokoju i radości, płynących z Narodzin Pana. Starajmy się, by takim był i naszych rodzinach.

O północy odprawimy PASTERKĘ. Składkę z niej przeznaczamy corocznie na Fundusz SOS – ratowania życia i pomoc samotnym matkom. Natomiast pół godziny wcześniej o 23.30 spotkamy się na wspólnym śpiewaniu kolęd i łamiąc się opłatkiem złożymy sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

Pozostało jeszcze trochę świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przypominam też o opłatkach, które stanowią główny  obrzęd wigilijny.

Jutro  – BOŻE NARODZENIE.  Msze św. jak w każdą niedziele.

We wtorek – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika.

W środę – Święto św. Jana Apostoła. Po Mszy św. poświęcenie wina.

W niedzielę – Święto św. Rodziny. Po Mszach św. błogosławimy

małżeństwa przeżywające Srebrny Jubileusz.

O 15 – Zakończenie Starego Roku.

Dziękujemy rodzinom, które zadbały o naszą kaplicę w minionym tygodniu i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, zaś w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Kozik, Lalik, Piekarski, Urbaniak, Piskorz Szczyrbak, Gęgotek i Pawlak.

Składamy najlepsze życzenia dobrych, spokojnych

i błogosławionych Świąt dla wszystkich parafian i miłych nam gości.