2. Czerwiec, 2018Aktualności Możliwość komentowania 9 Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018 roku została wyłączona

3 czerwca 2018

Dziś pierwsza niedziela czerwca.  Po Mszach św. comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie Procesja Eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała.

Jutro –  Modlitwom kapłanów i wiernych poleca się Bp. Jan Szkodoń

z racji swoich święceń biskupich.

We wtorek  – Św. Bonifacego, biskupa, patrona Niemiec.

W czwartek – Po procesji poświęcenie wianków i rozdanie słodyczy

dzieciom, które sypały kwiatki i uczestniczyły w procesjach przez całą Oktawę Bożego Ciała.

W piątekUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA.

Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

W sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca NM Panny.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, szczególnie tym, którzy przygotowali trasę procesji i piękne ołtarze oraz policji.

Czerwiec jest zawsze poświęcony Sercu Jezusowemu. Ponieważ nasza Parafia od ostatnich misji św. jest poświęcona temuż Sercu, codziennie po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Serca Bożego.

Dziękuję rodzinom, które zadbały o naszą kaplicę i złożyły ofiarę na jej utrzymanie w minionym tygodniu, a w nadchodzącym tygodniu polecam ją trosce rodzin:  Michalczewski, Dąbrowski, Piszczek, Wróbel, Porębski, Ścisło, Wątor, Kret, Gąsior i Strączek.