Arcybractwo Straży Honorowej

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa jest arcybractwem, którego celem jest kult Bożego Serca oraz „cześć, miłość
i wynagrodzenie Sercu Jezusowemu.

Wśród czcicieli Bożego Serca już od czasów św. Małgorzaty Marii Alacoque znana była praktyka Godziny Świętej. Jednak dla prawdziwych czcicieli Bożego Serca jedna godzina tygodniowo spędzona na adoracji stała się niewystarczająca. Z pragnienia zorganizowania nieprzerwanej adoracji powstała Straż Honorowa, wyłoniona z grupy osób związanych z klasztorem sióstr Wizytek w Bourg-en-Bress we Francji. Animatorką nowej wspólnoty, która formalnie powstała 13 marca 1863 roku, była siostra Maria od Najświętszego Serca Bernaud. Pierwszą zaś zelatorką tej wspólnoty, która wkrótce otrzymała nazwę STRAŻY HONOROWEJ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, BYŁA MARIA Deluil-Martiny.

Spotkania formacyjne parafialnej Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się w każdy czwartek przed I piątkiem miesiąca. Rozpoczynają się one Mszą św. i adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00. Członkowie parafialnego arcybractwa uczestniczą w liturgii Mszy św. w I piątek miesiąca o godz. 18.00.

Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne w 350 rocznicę objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque: