30. Grudzień, 2017Aktualności Możliwość komentowania Niedziela Św. Rodziny – 31 grudnia 2017 roku została wyłączona

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

                            31 grudnia 2017

 

 

            Przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo małżeństw katolickich, szczególnie Srebrnych Jubilatów.  Po południu o 15. nabożeństwo na zakończenie roku, z hymnem „Ciebie, Boga,  wysławiamy.” Dziękujemy za przeżyty szczęśliwie rok. Możemy za to uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza św.

 

            Jutro – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI,                              

                          czyli NOWY ROK. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to 51 Światowy Dzień Pokoju. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,”

w celu otrzymania mocy Bożej na nowy rok, możemy uzyskać odpust zupełny.

 

We wtorekWspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza

                                    z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

                                                                                             

 

          W tym dniu o godzinie 9. rozpoczniemy kolędę. Prosimy o przygotowanie stołu z krzyżem i świecami oraz wody święconej. Dzieci szkolne przygotują zeszyty do katechizacji. Kapłan przynosi błogosławieństwo Boże na nowy rok, o które modlić się będzie ze wszystkimi domownikami.

         Przez okres kolędy nie będzie kancelarii w środy.             

 

 

W niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego.

 

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Hodurek, Włodarczyk, Słowik, Pachel, Kurdziel, Pachel, Gawin, Syrek, Piłat i Grabka.