28. Grudzień, 2019Aktualności Możliwość komentowania Niedziela Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 roku została wyłączona

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

29 grudnia 2019

Przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo małżeństw katolickich, głównie Srebrnych Jubilatów.

We wtorek – Żegnamy Stary Rok 2019. Po południu o 16. Nabożeństwo

na zakończenie roku, z hymnem „Ciebie, Boga,  wysławiamy.” Dziękujemy za przeżyty szczęśliwie rok. Możemy za to uzyskać odpust zupełny.

Po nabożeństwie Msza św.

W środęUROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI,

czyli NOWY ROK. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to 53 Światowy Dzień Pokoju. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,”

w celu otrzymania mocy Bożej na nowy rok, możemy uzyskać odpust zupełny.

W czwartek – Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza

z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

W tym dniu rozpoczniemy kolędę. Prosimy o przygotowanie stołu

z krzyżem i świecami oraz wody święconej. Kapłan przynosi błogosławieństwo Boże na nowy rok, o które modlić się będzie ze wszystkimi domownikami.

W minionym tygodniu opuściła naszą Rodzinę Parafialną i przeszła do Domu Pana śp. Waleria Papciak, za którą zamówiono 17 Mszy św., w tym 6 od ucz. pogrzebu. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zadbały o świątynię i złożyły ofiarę na jej utrzymanie, a w nadchodzącym powierzamy ją trosce rodzin: Hodurek, Włodarczyk, Pachel, Kurdziel, Pachel, Gawin, Syrek, Piłat i Grabka.