Arcybractwo Najświętszego Serca Pana Jezusa

19.09.1994 w naszej parafii powstało Arcybractwo Najśw. Serca Pana Jezusa założone przez św. p. Jana Janasa..

„Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze mną?” To pytanie zadał Pan Jezus apostołom – dlatego więc członkowie Honorowej Straży NSPJ starają się poświęceniem i miłością pocieszać Serce Pana Jezusa napełnione boleścią z powodu grzechów ludzi.

Intensywne życie modlitwy prowadzi członków do doskonałości chrześcijańskiej i uczy większej miłości bliźniego, kształtują swoje życie na wzór życia Jezusa, który jest cichy, pokorny i miłosierny.

Godzina obecności przy Sercu P.J. – to kierowanie duszy ku Jezusowi pozostając przy wykonywaniu codziennych zajęć, ofiarujemy Boskiemu Sercu to wszystko czym się zajmujemy.

Członkowie straży jako grupa modlitewna są współorganizatorami wielu nabożeństw i uroczystości religijnych w parafii, oraz nie pozostają obojętni na jej potrzeby, środowiska czy współbraci.

„Wszystko z miłości – nic z przymusu” – tak czuwamy z Chrystusem konającym w Ogrojcu i na Kalwarii.

Może i Ty chcesz czuwać i wynagradzać Sercu Pana Jezusa wszelkie zło? – zostań członkiem HSNSPJ i pocieszaj napełnione boleścią Jego Serce. Chętni do wstąpienia w szeregi naszego Arcybractwa mogą zgłaszać się do zelatorki lub księdza proboszcza.

Nie bądź obojetny! Jezuś czeka!

Zelatorka

Małgorzata Topór

Więcej informacji można uzyskać na stronie Straży honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Biblia o Finansach