Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej

W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po zakończeniu nabożeństwa w salce na plebanii odbędzie się spotkanie członków Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i Mszę św. zapraszamy uczniów klas siódmych, którzy w ten sposób chcą rozpocząć swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

Za tydzień rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi ks. dr Stanisław Mieszczak ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Plan rekolekcji jest dostępny w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Składkę w tym dniu przeznaczymy na budowę kościoła. Również  w następną niedzielę na parkingu przy kościele zostanie przeprowadzona kolejna akcja krwiodastwa. 

Przypominamy o zaproszeniu na samolotową pielgrzymkę do Lourdes. Plan pielgrzymki dostępny jest na stronie internetowej oraz w gablocie. Zapisy tylko do 20 marca. 

Wspólnotę Róż Różańcowych prosimy, aby podjęła w tym miesiącu intencję, którą można przeczytać w gablocie lub na stronie internetowej parafii. 

W zakrystii można już nabyć wielkanocne Baranki oraz paschaliki w kwocie 8 zł. Tą cenę odprowadzamy do Caritas. To, co pozostanie, przeznaczymy na potrzeby parafii. 

Informujemy, iż w miesiącu maju, z racji uroczystości I Komunii Świętej, sakrament chrztu świętego zostanie udzielony wyjątkowo w I i IV niedzielę miesiąca. 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest dostępne marcowe wydanie „Rycerza Niepokalanej” oraz gazety „Staś” dla dzieci. 

Na czas przygotowania do rekolekcji wielkopostnych niech Pan nam błogosławi. 

Ks. Adam Garlacz, proboszcz