Przyjaciele Pauliny Jaricot

„Jak Chrystus Pan przyszedł do nas przez Maryję, tak też i my nie inaczej mamy zdążać do Niego, jak tylko przez Maryję. Różne są wprawdzie drogi do Boga, lecz ta droga, o której mówię, jest najkrótszą i najbezpieczniejszą”.

św. Maksymilian Maria Kolbe

O nas:

Tak jak patron naszej parafii, św. Maksymilian Maria Kolbe, pragniemy iść do Jezusa przez Maryję. Łączy nas codzienne odmawianie różańca. Nasze spotkania mają na celu:

o lepsze poznanie życia i myśli – bł. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca

„wypłynięcie na głębię” naszej modlitwy różańcowej

Ważnym elementem spotkań jest również dzielenie się informacjami i wymiana książek/audiobooków o treściach religijnych, a ostatnio realizowane wspólne wyjścia do kina na filmy religijne.

Kim była bł. Paulina Jaricot?

Ostatnią z siedmiorga dzieci bogatej rodziny zajmującej się produkcją i handlem jedwabiu. Mówiąc dzisiejszym językiem celebrytką, dyktującą trendy modowe w XIX wiecznym Lyonie, która w wieku 17 lat po wysłuchaniu kazania wielkopostnego na temat próżności radykalnie zmieniła swoje życie.

Chcąc wspierać misje, u progu 22 roku życia w 1822 r. założyła dzieło Rozkrzewiania Wiary (dziś Papieskie Dzieła Misyjne). Opracowany przez nią system skoordynowanego, regularnego wpłacania małych sum, odniósł fenomenalny sukces.

o Cztery lata później, w 1826 r. bł. Paulina założyła dzieło Żywego Różańca i Dobrej Książki. Żyjąc w rodzinie przedsiębiorców, Paulina rozumiała, że przy natłoku obowiązków, odmówienie całego różańca, może być dla ludzi trudne, więc nie podejmowane wcale. Stąd pomysł wspólnotowego odmawiania różańca. Niedługo będziemy obchodzić jubileusz 200-lecia założenia Żywego Różańca, który w Polsce jednoczy na modlitwie codziennie ponad 2 mln osób (ok 5% populacji naszego kraju).

Umiała swoim życiem łączyć postawę ewangelicznej Marii i Marty.

Jeśli chcesz odkryć:

niezwykła głębię jej modlitwy,

jej wielką troskę o misje,

godną podziwu gorliwość w służbie ludziom,

a także wyjątkowe świadectwo cierpliwego niesienia krzyża (wielu  chorób, cierpienia związanego ze startą bliskich z jej rodziny, zniesławienia, osamotnienia i biedy)

Przyjdź na nasze spotkania!

Kiedy? W każdą trzecią środę miesiąca po mszy świętej (oprócz lipca i sierpnia)

Gdzie? W salce na plebani

Dołącz do nas!!!