W II niedzielę listopada obchodziliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Swoją modlitwą otoczyliśmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. O świadectwie ich życia mówił nam podczas liturgii Mszy św. Konrad Ciempka, który jest Dyrektorem krakowskiego biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pan Konrad wraz ze swoimi współpracownikami sprzedawali również pamiątki z Ziemi Świętej, które wykonali mieszkający tam chrześcijanie. Tym samym wsparliśmy naszych braci w tak bardzo trudnych dla nich czasach.

Niezwykła relikwią, która nam towarzysza podczas modlitwy była Pasyjka z krzyża. Wizerunek Chrystusa pozostał jako jedyny z całkowicie zbombardowanego kościoła w Jabrud (Syria).