W sobotni poranek wyruszyliśmy na parafialną pielgrzymkę na Groń Jana Pawła II (Leskowiec) oraz do Siwcówki. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, to z radością w sercu wędrowaliśmy szlakiem na Leskowiec, którym często chodził Karol Wojtyła. Najważniejszym punktem pielgrzymki był oczywiście udział w Mszy św., którą przeżyliśmy w kaplicy św. Jana Pawła II wraz z kilkoma innymi grupami.

Druga część pielgrzymki, to nawiedzenie niezwykłego miejsca – Siwcówki. To tam urodziła się, mieszkała i zmarła Sługa Boża Kunegunda Siwiec. Poznaliśmy historię jej życia i nawiedziliśmy jej dom. Urokliwa Siwcówka była również miejscem, w którym odpoczywał bł. kardynał Stefan Wyszyński. Nie mogliśmy zatem pominąć domu w którym przebywał Prymas Polski.