Podobnie, jak w roku ubiegłym, zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w piątek 22 marca. 

W tym roku zostały przygotowane trzy trasy do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwsza z nich (św. Maksymiliana) to trasa z ubiegłego roku. Jest ona najbardziej wymagająca fizycznie (bo nasz Patron lubił wyzwania) ze względu na strome podejścia i zejścia oraz trudne, błotniste leśno-polne odcinki. 

Druga, której patronuje Niepokalana Maryja Panna, prowadzi przez Sanktuarium Matki Bożej w Gaju, Mogilany, Krzywaczkę, Sułkowice, Lanckoronę. Nie brakuje w niej zarówno licznych podejść jak i leśnych odcinków, jednak jest nieco delikatniejsza (jak sama Matka Boża) od trasy św. Maksymiliana. 

Trzecia trasa, to droga pod patronatem Ojca Wenantego Katarzyńca. Jest ona „najpokorniejsza” (jak sam o. Wenanty) z naszych tras. Prowadzi ona przez Libertów, Skawinę, Radziszów, Wolę Radziszowską, Zarzyce, Brody. Na tej trasie jest stosunkowo najmniej podejść i leśnych, trudnych odcinków.

Szczegóły tras i zapisy znajdziesz tutaj